Petice za zelený vnitroblok u Kobyliského náměstí v Praze 8

Na náš spolek se obrátili  spoluobčané z Kobyliského náměstí s prosbou o pomoc. I jim hrozí nová zástavba a  zánik zeleně.
Podpořme jejich petici, i oni bojují za své domovy.

Obracím se na Vás jménem občanů Kobylis, kteří bydlí v blízkosti Kobyliského náměstí. V jeho sousedství (mezi ul. Pod Sídlištěm, Vršní a Nad Šutkou) se nachází zelený vnitroblok (parc.č. 628/1 v k.ú. Kobylisy), kterému hrozí, že stromy budou pokáceny a bude zastavěn bytovým domem. Nyní probíhají jednání mezi Prahou 8 a developerem, kde developer žádá Prahu 8 podporu.
My, lidé bydlící okolo vnitrobloku, naopak chceme zachovat zelený vnitroblok a rekultivovat jej s vytvořením parkové zeleně, která by této frekventované části Kobylis slušela. Vstoupili jsme proto do jednání s Prahou 8 i hl. městem Prahou, sepsali petici atd.

Prosíme Vás o podporu v našem jednání s městskou částí Prahou 8 a hlavním městem Prahou. Rádi se s Vámi sejdeme, promluvíme po telefonu, poskytneme další podklady.

Chceme také ukázat, že na zachování zeleně záleží i lidem, kteří nebydlí v přímém sousedství Kobyliského náměstí. Proto jsme vytvořili e-petici, kterou je jednodušší a rychlejší šířit. Prosíme, pokud jste pro zachování veřejné zeleně v tomto místě, podepište ji a pokud můžete, rozpošlete dále.
odkaz na petici zde:
https://e-petice.cz/petitions/petice-za-zeleny-vnitroblok-u-kobyliskeho-namesti-v-praze-8.html

Za jakoukoliv podporu předem děkujeme.

Adéla Poustková