Projekt stromy pro sídliště Ďáblice

Cílem projektu je obnova zaniklé zeleně, a to jak na sídlišti, tak i v jeho blízkém okolí.

Stromy

První strom vysazený v rámci projektu ve vnitrobloku Taussigova je jírovec maďal (kaštan).
Strom zakoupila a vysadila rodina Rumlova, která také dobrovolně přijala závazek dlouhodobé péče o něj. Strom nese jméno bojovníka proti fašismu, letce RAF, Kurta Taussiga.
Děkujeme rodině Rumlových a velmi si vážíme jejich daru.
Výsadba proběhla dne 16.11. 2019 v 10,30 hod. za účasti senátora Lukáše Wagenknechta, starosty Městské části Praha 8 Ondřeje Grosse, zastupitele Martina Cibulky a občanů.
Všem děkujeme za účast a podporu projektu.

Informace k osobě Kurta Taussiga

Kurt Taussig se narodil 28.10. 1923 v Teplicích-Šanově. Zemřel 19.9.2019 v Londýně, v roce 2018 se stal čestným občanem města Teplice a v roce 2019 obdržel medaili Za hrdinství.
Kurt Taussig byl jedním z tzv. Wintonových dětí, podařilo se mu v roce 1939 opustit se svým mladším bratrem okupované Československo a odjel do Velké Británie. Rodiče a další sourozenec skončili v koncentračním táboře. Mladý Kurt se rozhodl v Británii aktivně zapojit do boje proti fašismu a přihlásil se nejdříve do československé letecké perutě, kde pro svůj původ – byl považován za Němce – nebyl přijat. Vstoupil proto do britské Royal Air Force, absolvoval pilotní výcvik, a poté se stal letcem 225. perutě, kde létal na Spitfiru, Na své letecké uniformě nosil nášivku Československa. Svoji činnost u RAF ukončil v roce 1947 v důstojnické hodnosti. Až do své smrti žil ve Velké Británii. Jeho životní příběh zpracoval slovenský historik Milan Herčút ve své knize: Spitfiry nad bojištěm, příběh československého pilota R.A.F. F/Lt. Kurta Taussiga.

Dárcem dalšího stromu bude senátor Lukáš Wagenknecht.
O podrobnostech Vás budeme informovat.
Chcete se zapojit?
Můžete darovat strom, pomoc s údržbou – ozvěte se. stromyprosidlistedablice@seznam.cz
Dotační programy
www.sazimebudoucnost.cz
Parametry dotačního programu jsou dobře zpracovány v článku:
https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/sazeni-stromu-muze-zacit.mzp-da-na-sazenice-a-peci-o-stromky-100-milionu-korun
Zajímavosti:
https://ekonomickydenik.cz/prinosy-stromu-mesta-milion-dolaru-kilometr-ctverecni/
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mestska-zelen-nad-zlato-kalifornsti-lesnici-spocitali-prinos-stromu-v-ulicich
nalane.eu/16-vyhod-strom